Cinsel Terapi

Cinsel Terapi

Tek görüşmede vajinismus tedavisi gibi büyük vaatlerle vakit kaybı ve hayal kırıklığı yaşayan, ya da internetten aldığı eksik bilgiler ile kendisini tedavi edemeyip umutsuzluğa kapılan hastalar genelde en son cinsel terapiye başvururlar. Cinsel terapi psikiyatri uzmanları veya bu konuda gerekli kursları tamamlamış klinik psikologlar tarafından yapılmalıdır. Tedavi her ne kadar davranışçı ödevler içerse de hastanın düşünce ve duygularına ulaşmadan ve bağ kurulmadan yeterli bir iyilik hali sağlanamaz.


Amacım çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamalarını, sorunu bireysel değil çiftin sorunu olarak görmelerini sağlayarak tatmin edici ve sağlıklı bir cinsel yaşantının evliliklerinin bir parçası olmasını sağlamaktır. Vajismusta lokal veya genel anestezi veya zorlama ile cinsel birleşme sağlanabilir ama kişide ömür boyu devam eden ağrılı cinsel ilişki, isteksizlik, anorgazmi gibi başka sorunlara neden olur.


Vajinismus, erken boşalma, erektil disfonksiyonda hastaların terapiye partnerleri ile katılmaları beklenir.Hizmetlerimiz

Çift ve Aile Terapisi

Evlilik öncesi danışmanlık, evli çiftlerde çatışmaların ve sorunların üstesinden...

Bireysel Psikoterapi

Kendisini neyin beklediğini bilmediği bir ortama gelen ve ne anlatacağını...

EMDR Terapi

Travma Sonrası Stres bozukluğu, Anksiyete bozukluğu, Panik bozukluk, Özgül fobiler...

Online Terapi

COVID 19 salgını nedeni ile kişiler arası teması en aza indirmek alabileceğimiz en önemli tedbirdir